Kopio- ja tasojyrsimet, indeksoidut reiällä 125/10 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Uusimman sukupolven kopio- ja tasojyrsimet. Indeksoidut pyöreät kääntöpalat luovat vakaat edellytykset ja varmistavat palan tahattomalta kääntymiseltä käytön aikana. Optimoitu muotosovitus kääntöpalojen ja palapesän välillä takaa mahdollisimman suuren prosessivarmuuden.
Huomautus
ap max = 6,0 mm.
GARANT-momenttiruuvimeisseli TQ nro 211750 koko 3,8 käytetään yhdessä terän nro 674252 koko 15IP kanssa.
Tekniset tiedot
| Hammastusjako | Epäsäännöllinen |
|---|---|
| Jyrsinkäyttö | Ympyräjyrsintä; Ympyräjyrsintä |
| Varren malli | reiällä |
| Työkalunvaihto | PowerCard |
| Tuotetyyppi | Kopiointijyrsin |
| Usp1 | Indeksoitu porausreiällä |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Jyrsin, sopii litteään muotoon | pyöreä |
| Kokonaispituus ltot | 63 mm |
| Ruuvipakkaus vaihtoterille | 219878 3 (15IP; 3,8 Nm) |
| Sopivat kääntöterät | RPK.1204M0T |
| ⌀ d3 | 113 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmax | 248 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmin | 238 mm |
| Ramppauskulma αmax | 0,44 astetta |
| Ramppauspituus l αmax:lle | 109,94 mm |
| Asetuskulma κ | 15–30 astetta |
| Aksiaalinen lastuamis-/vapautuskulmatyökalu | 2 astetta |
| Fz-heliksi | 0.7 |
| Suurin syöttö, vaihtoterälevy seks | 0,84 mm |
| Spiraalijyrsintä ap | 4 mm |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Halkaisija ⌀ | 125 mm |
| Terien lukumäärä z | 10 |
| Vapaa pituus | 63 mm |
| Kiinnitysreiän ⌀ | 40 mm |
| Kosketuskulma | 15–30 astetta |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G212018125/10 |
|---|---|
| EAN | 4062406576691 |