Kopio- ja otsajyrsimet, indeksoitavat, reiällä 100/9 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Uusimman sukupolven kopio- ja otsajyrsimet. Indeksoitavat pyöreät kääntöteräpalat luovat vakaat edellytykset ja varmistavat palan tahattomalta kiertymiseltä käytön aikana. Kääntöteräpalojen ja palapesän optimoitu muotosovitus takaa mahdollisimman korkean prosessivarmuuden.
Huomautus
ap max = 6,0 mm.
GARANT-momenttiruuvimeisseli TQ nro 211750 koko 3,8 käytetään terän nro 674252 koko 15IP kanssa.
Tekniset tiedot
| Hammastusjako | Epäsäännöllinen |
|---|---|
| Jyrsinkäyttö | Ympyräjyrsintä; Ympyräjyrsintä |
| Varren malli | reiällä |
| Työkalunvaihto | PowerCard |
| Tuotetyyppi | Kopiointijyrsin |
| Usp1 | Indeksoitu porausreiällä |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Jyrsin, sopii litteään muotoon | pyöreä |
| Kokonaispituus ltot | 50 mm |
| Sopivat kääntöterät | RPK.1204M0T |
| ⌀ d3 | 88 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmax | 198 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmin | 188 mm |
| Ramppauskulma αmax | 0.57 astetta |
| Ramppauspituus l αmax:lle | 84.94 mm |
| Asetuskulma κ | 15 - 30 astetta |
| Aksiaalinen lastuamis-/vapautuskulmatyökalu | 2 astetta |
| Fz-heliksi | 0.7 |
| Suurin syöttö, vaihtoterälevy seks | 0.84 mm |
| Spiraalijyrsintä ap | 4 mm |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Halkaisija ⌀ | 100 mm |
| Terien lukumäärä z | 9 |
| Vapaa pituus | 50 mm |
| Kiinnitysreiän ⌀ | 32 mm |
| Kosketuskulma | 15 - 30 astetta |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G212018100/9 |
|---|---|
| EAN | 4062406576684 |