Kopio- ja tasojyrsimet, indeksoidut kierteellä 35/3 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Uusimman sukupolven kopio- ja tasojyrsimet. Indeksoidut pyöreät kääntöteräpalat luovat vakaat olosuhteet ja varmistavat palan tahattomalta kääntymiseltä käytön aikana. Kääntöteräpalan ja teräistuimen optimoitu muotosovitus takaa mahdollisimman korkean prosessivarmuuden.
Huomautus
ap max = 6,0 mm.
GARANT-momenttiruuvimeisseli TQ nro 211750 koko 3,8 käytetään terän nro 674252 koko 15IP kanssa.
Tekniset tiedot
| Hammastusjako | Epäsäännöllinen |
|---|---|
| Jyrsinkäyttö | Ympyräjyrsintä; Ympyräjyrsintä |
| Varren malli | kierteellä |
| Työkalunvaihto | PowerCard |
| Tuotetyyppi | Kopiointijyrsin |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Jyrsin, sopii litteään muotoon | pyöreä |
| Kokonaispituus ltot | 42 mm |
| Ruuvipakkaus vaihtoterille | 219878 3 (15IP; 3,8 Nm) |
| Sopivat kääntöterät | RPK.1204M0T |
| ⌀ d3 | 23 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmax | 68 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmin | 58 mm |
| Ramppauskulma αmax | 2.41 astetta |
| Ramppauspituus l αmax:lle | 19.94 mm |
| Asetuskulma κ | 15–30 astetta |
| Aksiaalinen lastuamis-/vapautuskulmatyökalu | 2 astetta |
| Fz-heliksi | 0.7 |
| Suurin syöttö, vaihtoterälevy seks | 0.84 mm |
| Spiraalijyrsintä ap | 4 mm |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Halkaisija ⌀ | 35 mm |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Kiinnityskierre m | M16 |
| ⌀ d2 | 28.7 mm |
| ⌀ d1 h6 | 17 mm |
| Vapaa pituus | 42 mm |
| Kosketuskulma | 15–30 astetta |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G21201535/3 |
|---|---|
| EAN | 4062406587550 |