Ura-/katkaisujyrsin kierteellä, teräs, leveys ap = 2,2 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Erittäin tehokas katkaisujyrsijärjestelmä joustavalla toteutuksella: laippa ja kustannustehokas terästerä tai laippa ja tarkkuusvalmistettu ja lämpöä kestävä HSS-terä.
Erityisesti käyttöön syvissä onteloissa.
Käyttötiedot
Urajyrsintään ja katkaisujyrsintään. Sarjatuotantoon, jossa vaaditaan suurta toistotarkkuutta, suositellaan HSS-terää.
Huomautus
Laikka-/katkaisujyrsimet saatavilla ⌀ D = 200 mm asti.
HSS-varateriä voidaan tilata jälkikäteen tarvikkeena.
Huomio
Asennusavain nro 279940 on tilattava erikseen.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Laikkajyrsimet |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | Teräs |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Varren malli | kierteelle4 |
| Leveys ap | 2.2 mm |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.01 mm |
| Terien lukumäärä z | 4 |
| Halkaisija ⌀ | 50 mm |
| Varren malli | kierteellä |
| Terien lukumäärä z | 4 |
| Sopivat kääntöterät | XC.. 1119 |
| Kokonaispituus ltot ap:lle 1,5 mm | 31,4 mm |
| Kokonaispituus ltot ap:lle 2,2 mm | 32 mm |
| Maksimi lastuamissyvyys ae max | 12.75 mm |
| Kiinnityskierre m | M12 |
| ⌀ d2 | 25 mm |
| ⌀ d1 h6 | 12.5 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 218418 |
|---|---|
| EAN | 4062406239435 |