Kiekko-/katkaisujyrsin kierteellä, HSS, leveys ap = 2,2 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tehokas katkaisujyrsintäjärjestelmä joustavalla rakenteella: kaulus ja kustannustehokas terälehti tai kaulus ja tarkkuusvalmistettu ja lämpöä kestävä HSS-terälehti.
Erityisesti käyttöön syvissä onteloissa.
Käyttötiedot
Urajyrsintään ja katkaisujyrsintään. Sarjatuotantoon, jossa vaaditaan korkeaa toistotarkkuutta, suositellaan HSS-terälehteä.
Huomautus
Kiekko- / katkaisujyrsimiä voidaan hankkia aina ⌀ D = 200 mm asti.
HSS-varaterälehtiä voidaan tilata jälkikäteen lisävarusteena.
Huomio
Asennusavain nro 279940 on tilattava erikseen.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Pyörösahat |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | HSS |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Varren malli | kierteellä |
| Leveys ap | 2.2 mm |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.01 mm |
| Terien lukumäärä z | 4 |
| Halkaisija ⌀ | 50 mm |
| Varren malli | kierteellä |
| Terien lukumäärä z | 4 |
| Sopivat kääntöterät | XC.. 1119 |
| Kokonaispituus ltot ap:lle 1,5 mm | 31,4 mm |
| Kokonaispituus ltot ap:lle 2,2 mm | 32 mm |
| Maksimi lastuamissyvyys ae max | 12.75 mm |
| Kiinnityskierre m | M12 |
| ⌀ d2 | 25 mm |
| ⌀ d1 h6 | 12.5 mm |
| Leikkausleveys | 2,2 mm; 2,2 mm; 2,2 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 218417 |
|---|---|
| EAN | 4062406239411 |