Laikka-/katkaisujyrsin kierteellä HSS, leveys ap = 1,5 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Erittäin tehokas katkaisujärjestelmä joustavalla toteutuksella: kaulus ja kustannustehokas teräslapa tai kaulus ja tarkkuusvalmistettu, lämpöä kestävä HSS-lapa.
Erityisesti käyttöön syvissä onteloissa.
Käyttötiedot
Urajyrsintään ja katkaisujyrsintään. Sarjatuotannossa, jossa vaaditaan suurta toistotarkkuutta, suositellaan HSS-lapaa.
Huomautus
Laikka-/katkaisujyrsimet saatavana aina ⌀ D = 200 mm asti.
HSS-varalapoja voidaan tilata lisävarusteena.
Huomio
Asennusavain nro 279940 on tilattava erikseen.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Laikkajyrsimet |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | Teräs |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Varren malli | kierteellä |
| Leveys ap | 1.5 mm |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.01 mm |
| Terien lukumäärä z | 4 |
| Halkaisija ⌀ | 63 mm |
| Varren malli | kierteellä |
| Terien lukumäärä z | 4 |
| Kokonaispituus ltot ap:lle 1,5 mm | 33,4 mm |
| Kokonaispituus ltot ap:lle 2,2 mm | 40 mm |
| Maksimi lastuamissyvyys ae max | 15.75 mm |
| Kiinnityskierre m | M16 |
| ⌀ d2 | 29 mm |
| ⌀ d1 h6 | 17 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 218415 |
|---|---|
| EAN | 4062406238582 |