Laikka-/katkaisujyrsin sylinterivarrella, leveys ap 2,2 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Erittäin tehokas katkaisujyrsintäjärjestelmä joustavalla rakenteella: kaulus ja kustannustehokas terälehti tai kaulus ja tarkkuusvalmistettu ja lämpöä kestävä HSS-terälehti.
Käyttötiedot
Ura- ja katkaisujyrsintään. Sarjatuotantoon, jossa vaaditaan suurta toistotarkkuutta, suositellaan HSS-terälehteä.
Huomautus
Kiekko- / katkaisujyrsimet saatavana ⌀ D = 200 mm asti.
HSS-varaterälehdet voidaan tilata jälkikäteen lisävarusteina.
Huomio
Asennusavain nro 279940 tilattava erikseen.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | laikkajyrsimet |
|---|---|
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Leveys ap | 2.2 mm |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.01 |
| Terien lukumäärä z | 4 |
| Halkaisija ⌀ | 63 mm |
| Varren malli | Sylinterivarsi |
| Varren halkaisija ds h6 | 32 mm |
| Kauluksen pituus l1 | 37 mm |
| Kiristyshalkaisija d1 | 31.5 mm |
| Terien lukumäärä z | 4 |
| Sopivat kääntöterät | XC.. 1119 |
| Kokonaispituus ltot ap:lle 1,5 mm | 99.9 mm |
| Kokonaispituus ltot ap:lle 2,2 mm | 100.5 mm |
| Maksimi lastuamissyvyys ae max | 15.75 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 218414 |
|---|---|
| EAN | 4045197533630 |