Laikka- / katkaisujyrsin lieriövarrella, leveys ap 2,2 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tehokas katkaisujyrsintäjärjestelmä joustavalla rakenteella: laippa ja kustannustehokas teräslasta tai laippa ja tarkkuusvalmistettu ja lämpöä kestävä HSS-terä.
Käyttöarvot
Urajyrsintään ja katkaisujyrsintään. Sarjatuotantoon, jossa vaaditaan suurta toistotarkkuutta, suositellaan HSS-terää.
Huomautus
Laikka-/katkaisujyrsimiä voidaan hankkia aina ⌀ D = 200 mm asti.
HSS-varateriä voidaan tilata jälkikäteen tarvikkeina.
Huomio
Asennusavain nro 279940 on tilattava erikseen.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Jyrsinterät |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | HSS |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Varren malli | Sylinterimäinen varsi |
| Leveys ap | 2.2 mm |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.01 |
| Terien lukumäärä z | 4 |
| Halkaisija ⌀ | 50 mm |
| Varren malli | Sylinterimäinen varsi |
| Varren halkaisija ds h6 | 25 mm |
| Kauluksen pituus l1 | 36 mm |
| Kiristyshalkaisija d1 | 24.5 mm |
| Terien lukumäärä z | 4 |
| Sopivat kääntöterät | XC.. 1119 |
| Kokonaispituus ltot ap:lle 1,5 mm | 94.9 mm |
| Kokonaispituus ltot ap:lle 2,2 mm | 95.5 mm |
| Maksimi lastuamissyvyys ae max | 12.75 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 218412 |
|---|---|
| EAN | 4045197533487 |