Kiekko-/katkaisujyrsin lieriövarrella, leveys ap 1,5 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Erittäin tehokas katkaisujyrsintäjärjestelmä joustavalla rakenteella: kaulus ja kustannustehokas terälehti tai kaulus ja tarkkuusvalmistettu, lämpöä kestävä HSS-terälehti.
Käyttötiedot
Urajyrsintään ja katkaisujyrsintään. Sarjatuotantoon, jossa vaaditaan suurta toistotarkkuutta, suositellaan HSS-terälehteä.
Huomautus
Kiekko-/katkaisujyrsimiä on saatavana aina ⌀ D = 200 mm asti.
HSS-varateriä voidaan tilata jälkikäteen lisävarusteina.
Huomio
Asennusavain nro 279940 on tilattava erikseen.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Laikkajyrsimet |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | HSS |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Varren malli | Sylinterivarsi |
| Leveys ap | 1.5 mm |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.01 |
| Terien lukumäärä z | 4 |
| Halkaisija ⌀ | 50 mm |
| Varren malli | Sylinterivarsi |
| Varren halkaisija ds h6 | 25 mm |
| Kauluksen pituus l1 | 36 mm |
| Kiristyshalkaisija d1 | 24.5 mm |
| Terien lukumäärä z | 4 |
| Sopivat kääntöterät | XC.. 1113 |
| Kokonaispituus ltot ap:lle 1,5 mm | 94.9 mm |
| Kokonaispituus ltot ap:lle 2,2 mm | 95.5 mm |
| Maksimi lastuamissyvyys ae max | 12.75 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 218408 |
|---|---|
| EAN | 4045197533364 |