Kiekko-/katkaisujyrsin sylinterivarteella, leveys ap 1,5 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tehokas katkaisujyrsintäjärjestelmä joustavalla rakenteella: laippa ja kustannustehokas terästerä tai laippa ja tarkkuusvalmistettu ja lämpötilankestävä HSS-terä.
Käyttötiedot
Urajyrsintään ja katkaisujyrsintään. Sarjatuotantoon, jossa vaaditaan korkeaa toistotarkkuutta, suositellaan HSS-terää.
Huomautus
Kiekko-/katkaisujyrsimiä on saatavana aina ⌀ D = 200 mm:iin saakka.
HSS-varateriä voidaan tilata jälkikäteen lisävarusteena.
Huomio
Asennusavain nro 279940 on tilattava erikseen.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Jyrsinkiekot |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | Teräs |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Varren malli | Sylinterivarsi |
| Leveys ap | 1,5 mm |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.01 |
| Terien lukumäärä z | 4 |
| Halkaisija ⌀ | 63 mm |
| Varren malli | Sylinterivarsi |
| Varren halkaisija ds h6 | 32 mm |
| Kauluksen pituus l1 | 37 mm |
| Kiristyshalkaisija d1 | 31.5 mm |
| Terien lukumäärä z | 4 |
| Sopivat kääntöterät | XC.. 1113 |
| Kokonaispituus ltot ap:lle 1,5 mm | 99.9 mm |
| Kokonaispituus ltot ap:lle 2,2 mm | 100.5 mm |
| Maksimi lastuamissyvyys ae max | 15.75 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 218410 |
|---|---|
| EAN | 4045197533449 |