Laikka-/katkaisujyrsin kauluksella, leveys ap 3,1 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Erittäin tehokas katkaisujyrsintäjärjestelmä, joustava rakenne: kaulus ja kustannustehokas terästerä tai kaulus ja tarkkuusvalmistettu ja lämpöä kestävä HSS-terä.
Käyttötiedot
Ura- ja katkaisujyrsintään. Sarjatuotantoon, jossa vaaditaan suurta toistotarkkuutta, suositellaan HSS-terää.
Huomautus
Laikka- / katkaisujyrsimet ovat saatavilla ⌀ D = 200 mm asti.
HSS-varaterät voidaan tilata jälkikäteen lisävarusteina.
Huomio
Asennusavain nro 279940 on tilattava erikseen.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Laikkajyrsimet |
|---|---|
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Varren malli | reiällä |
| Leveys ap | 3.1 mm |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.01 mm |
| Terien lukumäärä z | 10 |
| Halkaisija ⌀ | 125 mm |
| Kiristyshalkaisija d1 | 58 mm |
| Kiinnitysreiän ⌀ | 32 mm |
| Perushaltijan halkaisija d2 | 58 mm |
| Terien lukumäärä z | 10 |
| Sopivat kääntöterät | XC.. 1125 |
| Kokonaispituus ltot ap:lle 1,5 mm | 64.4 mm |
| Kokonaispituus ltot ap:lle 2,2 mm | 65 mm |
| Maksimi lastuamissyvyys ae max | 33.5 mm |
| Kokonaispituus ltot ap:lle 3,1 mm | 65.8 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 218430 |
|---|---|
| EAN | 4045197534064 |