Laikka-/katkaisujyrsin kauluksella, leveys ap 3,1 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tehokas katkaisujyrsintäjärjestelmä joustavalla rakenteella: kaulus ja kustannustehokas teräslaikka tai kaulus ja tarkkuusvalmistettu, lämpöä kestävä HSS-laikka.
Käyttötiedot
Urajyrsintään ja katkaisujyrsintään. Sarjatuotantoon, jossa vaaditaan suurta toistotarkkuutta, suositellaan HSS-laikkaa.
Huomautus
Laikka-/katkaisujyrsimiä on saatavana aina ⌀ D = 200 mm asti.
HSS-vara-laikkoja voidaan tilata lisävarusteina.
Huomio
Asennusavain nro 279940 on tilattava erikseen.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Laikkajyrsimet |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | HSS |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Varren malli | reiällä |
| Leveys ap | 3.1 mm |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.01 mm |
| Terien lukumäärä z | 15 |
| Halkaisija ⌀ | 160 mm |
| Varren malli | reiällä |
| Kiristyshalkaisija d1 | 80 mm |
| Kiinnitysreiän ⌀ | 40 mm |
| Perushaltijan halkaisija d2 | 80 mm |
| Terien lukumäärä z | 15 |
| Sopivat kääntöterät | XC.. 1125 |
| Kokonaispituus ltot ap:lle 2,2 mm | 65 mm |
| Maksimi lastuamissyvyys ae max | 40 mm |
| Kokonaispituus ltot ap:lle 3,1 mm | 65.8 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 218428 |
|---|---|
| EAN | 4045197534026 |