Laikka-/katkaisujyrsin kauluksella, leveys ap 2,2 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Erittäin tehokas katkaisujyrsijärjestelmä joustavalla rakenteella: kaulus ja kustannustehokas terälehti tai kaulus ja tarkkuusvalmistettu, lämpöä kestävä HSS-terälehti.
Käyttötiedot
Urajyrsintään ja katkaisujyrsintään. Sarjatuotantoon, jossa vaaditaan korkeaa toistotarkkuutta, suositellaan HSS-terälehteä.
Huomautus
Laikka-/katkaisujyrsimiä on saatavissa ⌀ D = 200 mm:iin asti.
HSS-varateriä voidaan tilata jälkikäteen lisävarusteena.
Huomio
Asennusavain nro 279940 on tilattava erikseen.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kiekkoterät |
|---|---|
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Varren malli | reiällä |
| Leveys ap | 2.2 mm |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.01 mm |
| Terien lukumäärä z | 15 |
| Halkaisija ⌀ | 160 mm |
| Varren malli | reiällä |
| Kiristyshalkaisija d1 | 80 mm |
| Kiinnitysreiän ⌀ | 40 mm |
| Perushaltijan halkaisija d2 | 80 mm |
| Terien lukumäärä z | 15 |
| Sopivat kääntöterät | XC.. 1119 |
| Kokonaispituus ltot ap:lle 2,2 mm | 65 mm |
| Maksimi lastuamissyvyys ae max | 40 mm |
| Kokonaispituus ltot ap:lle 3,1 mm | 65.8 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 218426 |
|---|---|
| EAN | 4045197533975 |