Laikka-/katkaisujyrsin laipalla, leveys ap2,2mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Erittäin tehokas katkaisujyrsintäjärjestelmä joustavalla kokoonpanolla: kaulus ja kustannustehokas teräterä tai kaulus ja tarkkuusvalmistettu ja lämpöä kestävä HSS-terä.
Käyttötiedot
Urajyrsintään ja katkaisujyrsintään. Sarjatuotantoon, jossa vaaditaan suurta toistotarkkuutta, suositellaan HSS-terää.
Huomautus
Kiekko-/katkaisujyrsimiä on saatavana ⌀ D = 200 mm asti.
HSS-varateriä voidaan tilata lisävarusteena.
Huomio
Asennusavain nro 279940 on tilattava erikseen.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Laikkajyrsimet |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | HSS |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Varren malli | rei’illä |
| Leveys ap | 2.2 mm |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.01 mm |
| Terien lukumäärä z | 8 |
| Halkaisija ⌀ | 100 mm |
| Kiristyshalkaisija d1 | 48 mm |
| Kiinnitysreiän ⌀ | 27 mm |
| Perushaltijan halkaisija d2 | 48 mm |
| Terien lukumäärä z | 8 |
| Sopivat kääntöterät | XC.. 1119 |
| Kokonaispituus ltot ap:lle 1,5 mm | 51.4 mm |
| Kokonaispituus ltot ap:lle 2,2 mm | 52 mm |
| Maksimi lastuamissyvyys ae max | 26 mm |
| Kokonaispituus ltot ap:lle 3,1 mm | 52.8 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 218424 |
|---|---|
| EAN | 4045197533890 |