Ura-/katkaisujyrsin laipalla, leveys ap 1,5 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tehokas katkaisujyrsintäjärjestelmä joustavalla rakenteella: laippa ja kustannustehokas terälehti teräksestä tai laippa ja tarkkuusvalmistettu, lämpöä kestävä HSS-terälehti.
Käyttötiedot
Urajyrsintään ja katkaisujyrsintään. Sarjatuotantoon, jossa vaaditaan suurta toistotarkkuutta, suositellaan HSS-terälehteä.
Huomautus
HSS-varaterälehtiä voidaan tilata lisävarusteina.
Ura-/katkaisujyrsimet saatavana aina ⌀ D = 200 mm asti.
Huomio
Asennusavain nro 279940 on tilattava erikseen.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kiekkojyrsimet |
|---|---|
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Leveys ap | 1.5 mm |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.01 mm |
| Terien lukumäärä z | 8 |
| Halkaisija ⌀ | 100 mm |
| Varren malli | reiällä |
| Kiristyshalkaisija d1 | 48 mm |
| Kiinnitysreiän ⌀ | 27 mm |
| Perushaltijan halkaisija d2 | 48 mm |
| Terien lukumäärä z | 8 |
| Sopivat kääntöterät | XC.. 1113 |
| Kokonaispituus ltot ap:lle 1,5 mm | 51.4 mm |
| Kokonaispituus ltot ap:lle 2,2 mm | 52 mm |
| Maksimi lastuamissyvyys ae max | 26 mm |
| Kokonaispituus ltot ap:lle 3,1 mm | 52.8 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 218422 |
|---|---|
| EAN | 4045197533791 |