Laikka-/katkaisujyrsin kauluksella, leveys ap 1,5 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Erittäin tehokas katkaisujyrsintäjärjestelmä joustavalla toteutuksella: kaulus ja kustannustehokas terälehti tai kaulus ja tarkkuusvalmistettu ja lämpöä kestävä HSS-terälehti.
Käyttötiedot
Ura- ja katkaisujyrsintään. Sarjatuotantoon, jossa vaaditaan suurta toistotarkkuutta, suositellaan HSS-terälehteä.
Huomautus
HSS-varaterälehtiä voidaan tilata jälkikäteen lisävarusteina.
Laikka-/katkaisujyrsimiä on saatavana aina ⌀ D = 200 mm asti.
Huomio
Asennusavain nro 279940 on tilattava erikseen.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Laikkajyrsimet |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | HSS |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Varren malli | reiällä |
| Leveys ap | 1.5 mm |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.01 mm |
| Terien lukumäärä z | 10 |
| Halkaisija ⌀ | 125 mm |
| Varren malli | reiällä |
| Kiristyshalkaisija d1 | 58 mm |
| Kiinnitysreiän ⌀ | 32 mm |
| Perushaltijan halkaisija d2 | 58 mm |
| Terien lukumäärä z | 10 |
| Kokonaispituus ltot ap:lle 1,5 mm | 64.4 mm |
| Kokonaispituus ltot ap:lle 2,2 mm | 65 mm |
| Maksimi lastuamissyvyys ae max | 33.5 mm |
| Kokonaispituus ltot ap:lle 3,1 mm | 65.8 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 218420 |
|---|---|
| EAN | 4045197533739 |