HM-viistejyrsin, spiraalimainen 120°
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Toleranssi: kärkikulma ± 5 kulmaminuuttia.
Erinomaiset pintalaadut 35° spiraalikulman ansiosta. Viistejyrsin yleiskäyttöön lähes kaikissa materiaaleissa. Uudelleen kehitetty pinnoite estää tehokkaasti särmän kertymisen myös alumiinissa tai ruostumattomassa teräksessä.
Käyttötiedot
- Keskitys
- Poraus
- Upotus
- Viisteet
Käyttötiedot
N
220
N
300
N
180
P
130
P
115
P
110
H
35
P
80
P
65
M
90
M
70
S
50
K
100
Tekniset tiedot
| Kartioupottimen kärkikulma | 120 astetta |
|---|---|
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
| Toleranssi nimellis-⌀ | e8 |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Varren toleranssi | h6 |
| Tuotetyyppi | Viistejyrsin |
| Tyyppi | N |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | Pajastandardi |
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | 0,5×D särmäyksessä |
| Kierrekulma | 35 astetta |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6 |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6 |
| Kulmaviisteen kulma | 60 astetta |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.01 mm |
| Viistejyrsintä | 60 astetta |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Halkaisija ⌀ | 6 mm |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 13 mm |
| Korjauskerroin fz | 1.25 |
| Varren halkaisija ds | 6 mm |
| Kokonaispituus l | 57 mm |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 13 mm |
| Leikkuupituus | 13 mm |
| Syöttö fz lieriöjyrsinnässä teräksessä < 900 N/mm2 | 0.05 mm |
| Syöttö fz päätyjyrsinnässä ruostumattomalle teräkselle > 900 n/mm2 | 0,045 mm |
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | 0,5×D lieriöjyrsinnässä |
| Toleranssi nimellis-⌀ | e8 |
| Kierrekulma | 35 astetta |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 208089 |
|---|---|
| EAN | 4062406390662 |