HM-viistejyrsin 90° pinnoittamaton
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Toleranssi: kärkikulma ± 1°.
Käyttötiedot
- Urajyrsintä
- Upotus
- Viisteytys
- Voidaan käyttää myös NC-keskitysporan tapaan.
Käyttötiedot
N
105
N
140
N
180
P
70
P
60
P
55
P
35
M
40
K
55
Tekniset tiedot
| Kartioupottimen kärkikulma | 90 astetta |
|---|---|
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Toleranssi nimellis-⌀ | e8 |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Varren toleranssi | h6 |
| Tuotetyyppi | Viistejyrsin |
| Tyyppi | N |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | verstasstandardi |
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | 0,5×D särmäyksessä |
| Kierrekulma | 30 astetta |
| Kiinnitys | DIN 6535 HB, h6:lla |
| Kiinnitys | DIN 6535 HB, h6:lla |
| Kulmaviisteen kulma | 45 astetta |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.01 mm |
| Viistejyrsintä | 45 astetta |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Halkaisija ⌀ | 12 mm |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 26 mm |
| Korjauskerroin fz | 1.25 |
| Varren halkaisija ds | 12 mm |
| Kokonaispituus l | 83 mm |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 26 mm |
| Leikkausleveys | 6 mm |
| Leikkuupituus | 26 mm |
| Syöttö fz lieriöjyrsinnässä teräksessä < 900 N/mm2 | 0.06 mm |
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | 0,5×D valssijyrsinnässä |
| Toleranssi nimellis-⌀ | e8 |
| Kierrekulma | 30 astetta |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 208071 |
|---|---|
| EAN | 4062406544898 |