HM-viistejyrsin 90° särmänmurtamiseen
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Toleranssi: mitta S = ±0,1 mm, kärkikulma ±010 kulmaminuuttia.
Käyttötiedot
Erittäin sopiva viisteytykseen ja särmänmurtamiseen sekä muotojyrsintään.
Käyttötiedot
N
200
N
280
P
120
P
105
P
100
H
35
P
70
P
60
M
80
M
60
K
90
Tekniset tiedot
| Kartioupottimen kärkikulma | 90 astetta |
|---|---|
| Syöttösuunta | vaakasuora ja vino |
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h6 |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Varren toleranssi | h6 |
| Tuotetyyppi | Purseenpoistaja |
| Tyyppi | N |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | Verstasnormi |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6 |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6 |
| Lastuamissyvyys ap min | 0,01 mm |
| Viistejyrsintä | 45 astetta |
| Syöttö fz teräksessä < 900 n/mm2 | 0,02 mm |
| Mittas | 2,8 mm |
| Terien lukumäärä z | 4 |
| Halkaisija ⌀ | 4 mm |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 2,8 mm |
| Korjauskerroin fz | 1,25 |
| Varren halkaisija ds | 4 mm |
| Kokonaispituus l | 50 mm |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 2,8 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h6 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 208107 |
|---|---|
| EAN | 4045197858818 |