HM-viistejyrsin särmänpoistoon 90° pinnoittamaton
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Toleranssi: Mitta S = ±,1 mm, kärkikulma ±0 kulmaminuuttia.
Käyttötiedot
Erittäin sopiva viistämiseen ja särmänpoistoon sekä muotojyrsintään.
Käyttötiedot
N
105
N
140
N
180
P
70
P
60
P
55
P
35
M
40
M
30
K
55
Tekniset tiedot
| Kartioupottimen kärkikulma | 90 astetta |
|---|---|
| Syöttösuunta | vaakasuora ja vino |
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h6 |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Varren toleranssi | h6 |
| Tuotetyyppi | Purseenpoistaja |
| Tyyppi | N |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | Verstasstandardi |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6:lla |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, toleranssilla h6 |
| Kulmaviisteen kulma | 45 astetta |
| Lastuamissyvyys ap min | 0,01 mm |
| Viistejyrsintä | 45 astetta |
| Syöttö fz teräksessä < 900 n/mm2 | 0.06 mm |
| Mittas | 8.5 mm |
| Terien lukumäärä z | 4 |
| Halkaisija ⌀ | 12 mm |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 8.5 mm |
| Korjauskerroin fz | 1.25 |
| Varren halkaisija ds | 12 mm |
| Kokonaispituus l | 74 mm |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 8.5 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h6 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 208097 |
|---|---|
| EAN | 4045197858696 |