HM-viistejyrsin 120° särmänpoistoon TiAlN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Toleranssi: mitta S = ± 0,1 mm, kärkikulma ± 10 kulmaminuuttia.
Erityisellä kierrekulmalla, kevytleikkuinen.
Käyttötiedot
Erittäin sopiva viisteytykseen ja särmänpoistoon sekä muotojyrsintään.
Käyttötiedot
N
200
N
280
P
120
P
105
P
100
H
35
P
70
P
60
M
80
M
60
K
90
Tekniset tiedot
| Kartioupottimen kärkikulma | 120 astetta |
|---|---|
| Syöttösuunta | vaakasuora ja viisto |
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h6 |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Varren toleranssi | h6 |
| Tuotetyyppi | Purseenpoistin |
| Tyyppi | N |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | Tehdasstandardi |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, toleranssi h6 |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6 |
| Kulmaviisteen kulma | 30 astetta |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.01 mm |
| Viistejyrsintä | 60 astetta |
| Syöttö fz teräksessä < 900 n/mm2 | 0,005 mm |
| Mittas | 0.5 mm |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Halkaisija ⌀ | 1 mm |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 0.3 mm |
| Korjauskerroin fz | 1.25 |
| Varren halkaisija ds | 3 mm |
| Kokonaispituus l | 50 mm |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 0.3 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h6 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 208092 |
|---|---|
| EAN | 4045197854605 |