DUO-LOCK HAIMER MILL 90° HPC
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Suoritus
DUO-LOCK HAIMER MILL: Voidaan käyttää yleistyökaluna. Ainutlaatuinen päätygeometria ramppaukseen ja ympyräinterpoloivaan porajyrsintään. Ensisijainen valinta sovelluksiin, joissa on lyhyt ulottuma.
DUO-LOCK HAIMER MILL Power Series: Ensisijainen valinta sovelluksiin, joissa on pitkä ulottuma ja epävakaat kiinnitysolosuhteet. Erityisen tasaisen käynnin saavuttamiseksi pitkillä ulottumilla tulisi mielellään käyttää kovametallijatkoja.
Käyttötiedot
N
235
N
700
N
700
P
220
P
160
P
160
P
120
M
80
M
60
S
35
K
130
Tekniset tiedot
| Kartioupottimen kärkikulma | 90 |
|---|---|
| Syöttösuunta | vaakasuora, vino ja pystysuora |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h6 |
| Pinnoite | AlTiN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Kopiointijyrsin |
| Tyyppi | N |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | Verstasstandardi |
| Työstöstrategia | HPC |
| Viistejyrsintä | 45 astetta |
| Syöttö fz teräksessä < 900 n/mm2 | 0,065 mm |
| Terien lukumäärä z | 6 |
| Leikkaus-⌀ d | 12 mm |
| Terien lukumäärä z | 6 |
| Kokonaispituus l | 15 mm |
| Duo-lock-liitäntä | DL12 |
| Työsyvyys | 4.8 mm |
| Avaimen väli sw | 9,5 Nm |
| ⌀ d2 | 2.4 mm |
| Suositeltu kiristysmomentti | 30 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h6 |
| Ulkonemispituus l1 | 4.8 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 220359 |
|---|---|
| EAN | 4034221103093 |