HM-jyrsin, pinnoittamaton
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Epäkeskinen takapinta ja uratilojen erityinen viimeistelyhionta takaavat erinomaisen lastunpoiston pitkälastuisissa alumiinimateriaaleissa.
Käyttötiedot
Karkeaan ja hienoon työstöön.
Käyttötiedot
N
170
N
105
N
140
N
160
N
130
N
110
N
110
N
90
N
160
N
120
N
150
Tekniset tiedot
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | täysuran työstösyvyys 1×D; 0,5×D särmäyksessä |
|---|---|
| Materiaalille (värirengas) | keltainen |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Kulmajyrsin |
| Tyyppi | W |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | Konepajanormi |
| Syöttösuunta | vaakasuora, vino ja pystysuora |
| Kulmaviisteen kulma | 90° |
| Toleranssi nimellis-⌀ | e8 |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6 |
| Kierrekulma | 45 astetta |
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | täysura, sahaussyvyys 1×D; 0,5×D sivujyrsinnässä |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6 |
| Kulmaviisteen kulma | 90° |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.01 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | e8 |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Halkaisija ⌀ | 5 mm |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 5 mm |
| Korjauskerroin fz | 3 |
| Varren halkaisija ds | 6 mm |
| Kokonaispituus l | 57 mm |
| Leikkuupituus | 10 mm |
| Syöttösuunta | vaakasuora, vino ja pystysuora |
| Kierrekulma | 45 astetta |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 10 mm |
| Syöttö fz urajyrsintään lyhytlastuisessa alumiinissa | 0.015 mm |
| Syöttö fz lieriöjyrsinnässä lyhytlastuavassa alumiinissa | 0.02 mm |
| Kulmasäde | 0 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 202241 |
|---|---|
| EAN | 4045197767028 |