HM-jyrsin MTC SiTiN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Erityinen lastutilageometria ja vahvistettu ydin.
MTC-karheajyrsin jopa 1,5×D täysmateriaalisissa työkappaleissa.
Epäkesko-vapautuksella.
Pituudet DIN 6527 pitkän mukaiset.
Käyttötiedot
Erityisesti MTC:lle (Multi Task Cutting) uuden sukupolven monitoimikoneissa.
Käyttötiedot
P
250
P
220
P
200
H
90
H
60
P
190
P
170
M
130
M
100
S
50
K
160
Tekniset tiedot
| Ominaisuus: kierrekulma | Epäsäännöllinen |
|---|---|
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | täysuran työstösyvyys 1×D; 0,5×D särmäyksessä |
| Hammastusjako | Epäsäännöllinen |
| Työstöstrategia | MTC |
| Varren toleranssi | h6 |
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
| Pinnoite | SiTiN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Kulmajyrsin |
| Tyyppi | N |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | DIN 6527 |
| Syöttösuunta | vaakasuora, vino ja pystysuora |
| Kulmaviisteen kulma | 45 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | f8 |
| Kiinnitys | DIN 6535 HB, h6:lla |
| Kierrekulma | 45 astetta |
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | täysura sahaussyvyys 1×D; 0,5×D valssijyrsinnässä |
| Kiinnitys | DIN 6535 HB h6:lla |
| Kulmaviisteen kulma | 45 astetta |
| Lastuamissyvyys ap min | 0,2 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | f8 |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Halkaisija ⌀ | 9 mm |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 9 mm |
| Korjauskerroin fz | 2 |
| Varren halkaisija ds | 10 mm |
| Kokonaispituus l | 72 mm |
| Leikkuupituus | 22 mm |
| Viisteen leveys 45° | 0,2 mm |
| Syöttösuunta | vaakasuora, vino ja pystysuora |
| Kierrekulma | 45 astetta |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 22 mm |
| Vapautushalkaisija d1 | 8,7 mm |
| Vapaahionnan pituus | 30 mm |
| Tasapainotuslaatu varrella | G 2,5 HB:llä |
| Syöttö fz lieriöjyrsinnässä teräksessä < 900 N/mm2 | 0,072 mm |
| Syöttö fz urajyrsintään teräksessä < 900 N/mm2 | 0.06 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 202392 |
|---|---|
| EAN | 4045197538857 |