HM-jyrsin MTC DLC
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Uusimman sukupolven DLC-pinnoitteella sp2.
Eksentrisellä väistyksellä ja lisäksi kiillotuksella lastutiloissa erinomaiseen lastunpoistoon pitkälastuavissa alumiinimateriaaleissa.
Ilman 45º teräsärmän säteyttä.
Pituudet vastaavat DIN 6527 pitkää.
Koko 1–2 – toleranssi: nimelliskoko ⌀ DC = e8.
Koko 2,5–20M – toleranssi: nimelliskoko ⌀ DC = h6.
Käyttötiedot
Erityisesti MTC:hen (Multi Task Cutting) uuden sukupolven monitoimikoneissa.
Käyttötiedot
N
480
N
400
N
440
N
300
N
160
N
130
N
150
N
180
N
160
N
200
N
150
N
160
N
130
N
200
N
160
N
200
Tekniset tiedot
| Ominaisuus: kierrekulma | epäsäännöllinen |
|---|---|
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | täysuran työstösyvyys 1×D; 0,5×D särmäyksessä |
| Työstöstrategia | MTC |
| Varren toleranssi | h6 |
| Materiaalille (värirengas) | keltainen |
| Pinnoite | DLC |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Kulmajyrsin |
| Tyyppi | W |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | DIN 6527 |
| Syöttösuunta | vaaka-, vino- ja pystysuuntainen |
| Kulmaviisteen kulma | 90 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h6 |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6 |
| Kierrekulma | 45 astetta |
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | täysura sahaussyvyydellä 1×D; 0,5×D lieriöjyrsinnässä |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6 |
| Kulmaviisteen kulma | 90 astetta |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.01 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h6 |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Halkaisija ⌀ | 4.5 mm |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 4.5 mm |
| Korjauskerroin fz | 3 |
| Varren halkaisija ds | 6 mm |
| Kokonaispituus l | 57 mm |
| Leikkuupituus | 13 mm |
| Syöttösuunta | vaakasuora, vino ja pystysuora |
| Kierrekulma | 45 astetta |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 13 mm |
| Vapautushalkaisija d1 | 4.2 mm |
| Vapaahionnan pituus | 19 mm |
| Syöttö fz urajyrsintään lyhytlastuisessa alumiinissa | 0.015 mm |
| Syöttö fz lieriöjyrsinnässä lyhytlastuavassa alumiinissa | 0.02 mm |
| Varren muoto | HA |
| Kulmasäde | 0 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 202272 |
|---|---|
| EAN | 4045197861139 |