HOLEX Pro UNI HM-varrejyrsimet HPC TiSiN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Sekä karkea- että viimeistelytyöstöön jopa 1,5×D asti kiinteissä työkappaleissa erittäin suurilla syöttöarvoilla ja tasaisella käynnillä.
Pienemmät leikkausvoimat ja parempi pinnanlaatu 45°-kierteen ansiosta.
Käyttötiedot
N
250
P
240
P
220
P
180
P
170
P
140
M
90
M
80
S
35
K
240
Tekniset tiedot
| Ominaisuus: kierrekulma | Epäsäännöllinen |
|---|---|
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | täysuran työstösyvyys 1×D; 0,05×D kopiojyrsinnässä |
| Hammastusjako | Epäsäännöllinen |
| Työstöstrategia | MTC |
| Varren toleranssi | h6 |
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
| Pinnoite | TiSiN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Kulmajyrsin |
| Tyyppi | N |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | Konepajanormi |
| Syöttösuunta | vaakasuora, vino ja pystysuora |
| Kulmaviisteen kulma | 45 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | e8 |
| Kiinnitys | DIN 6535 HB, h6 |
| Kierrekulma | 42° |
| Sarja | per yksikkö |
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | täysura sahaussyvyys 1×D; 0,3×D kehämillingissä |
| Kiinnitys | DIN 6535 HB, h6:lla |
| Kulmaviisteen kulma | 45 astetta |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.1 mm |
| Syöttö fz päätyjyrsinnässä ruostumattomalle teräkselle > 900 n/mm2 | 0.03 mm |
| Syöttö fz urajyrsintään ruostumattomassa teräksessä > 900 n/mm2 | 0.025 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | e8 |
| Terien lukumäärä z | 4 |
| Halkaisija ⌀ | 5 mm |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 5 mm |
| Korjauskerroin fz | 2 |
| Varren halkaisija ds | 6 mm |
| Kokonaispituus l | 57 mm |
| Leikkuupituus | 13 mm |
| Viisteen leveys 45° | 0.1 mm |
| Syöttösuunta | vaakasuora, vino ja pystysuora |
| Kierrekulma | 42 astetta |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 13 mm |
| Vapautushalkaisija d1 | 4.8 mm |
| Vapaahionnan pituus | 19 mm |
| Syöttö fz lieriöjyrsinnässä teräksessä < 900 N/mm2 | 0.04 mm |
| Syöttö fz urajyrsintään teräksessä < 900 N/mm2 | 0.03 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 203068 |
|---|---|
| EAN | 4062406569105 |