HOLEX Pro Steel HM-rouhintajyrsin HPC TiAlN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Karkea- ja viimeistelykoneistukseen.
Jopa 1×D yhtenäisissä työkappaleissa erittäin suurilla syöttöarvoilla ja tasaisella käynnillä.
Etu
Optimoitu uramuoto, eksentrinen takapinta, suuret lastutilat.
Käyttötiedot
P
240
P
220
P
170
P
150
M
80
K
190
Tekniset tiedot
| Ominaisuus: kierrekulma | Epäsäännöllinen |
|---|---|
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | täysuran työstösyvyys 1×D; 0,4×D särmäyksessä |
| Hammastusjako | Epäsäännöllinen |
| Työstöstrategia | HPC |
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Kulmajyrsin |
| Tyyppi | N |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | Konepajanormi |
| Syöttösuunta | vaakasuora, vino ja pystysuora |
| Kulmaviisteen kulma | 45 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | 0 / −0,03 |
| Kiinnitys | DIN 6535 HB h6:lla |
| Kierrekulma | 45 astetta |
| Sarja | Pro Steel |
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | täysiura sahaussyvyys 1×D; 0,4×D valssijyrsinnässä |
| Kiinnitys | DIN 6535 HB, toleranssi h6 |
| Kulmaviisteen kulma | 45 astetta |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.2 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | 0 / −0,03 |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Halkaisija ⌀ | 8 mm |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 8 mm |
| Korjauskerroin fz | 2 |
| Varren halkaisija ds | 8 mm |
| Kokonaispituus l | 63 mm |
| Leikkuupituus | 19 mm |
| Viisteen leveys 45° | 0.2 mm |
| Syöttösuunta | vaakasuora, vino ja pystysuora |
| Kierrekulma | 45 astetta |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 19 mm |
| Vapautushalkaisija d1 | 7,5 mm |
| Vapaahionnan pituus | 27 mm |
| Syöttö fz lieriöjyrsinnässä teräksessä < 900 N/mm2 | 0,06 mm |
| Syöttö fz urajyrsintään teräksessä < 900 N/mm2 | 0,05 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 202414 |
|---|---|
| EAN | 4045197776167 |