HOLEX Pro Steel HM-rouhintajyrsin HPC TiAlN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Toteutus
Sekä rouhinta- että viimeistelytyöstöön.
Täysuraus jopa 1×D suurimmilla mahdollisilla syöttöarvoilla ja erittäin tasaisella käynnillä.
Suurinta mahdollista lastuamissyvyyttä koskien huomioi mittasuhde LC (leikkuupituus) / ⌀ DC (leikkuuhalkaisija)!
Etu
Optimoitu uramuoto, eksentrinen vapaahionta, suuret lastutilat.
Käyttötiedot
P
260
P
240
P
180
P
160
M
80
K
250
Tekniset tiedot
| Ominaisuus: kierrekulma | Epäsäännöllinen |
|---|---|
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | täysuran työstösyvyys 1×D; 0,5×D särmäyksessä |
| Hammastusjako | Epäsäännöllinen |
| Työstöstrategia | HPC |
| Varren toleranssi | h6 |
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Kulmajyrsin |
| Tyyppi | N |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | DIN 6527 |
| Syöttösuunta | vaakasuora, vino ja pystysuora |
| Kulmaviisteen kulma | 45 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | 0 / −0,03 |
| Kiinnitys | DIN 6535 HB, h6 |
| Kierrekulma | 38 astetta |
| Sarja | Pro Steel |
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | täysura sahaussyvyys 1×D; 0,5×D teräjyrsinnässä |
| Kiinnitys | DIN 6535 HB, h6:lla |
| Kulmaviisteen kulma | 45 astetta |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.2 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | 0 / −0,03 |
| Terien lukumäärä z | 4 |
| Halkaisija ⌀ | 8 mm |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 12 mm |
| Korjauskerroin fz | 2 |
| Varren halkaisija ds | 8 mm |
| Kokonaispituus l | 58 mm |
| Leikkuupituus | 12 mm |
| Viisteen leveys 45° | 0.2 mm |
| Syöttösuunta | vaakasuora, vino ja pystysuora |
| Kierrekulma | 38 astetta |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 12 mm |
| Syöttö fz lieriöjyrsinnässä teräksessä < 900 N/mm2 | 0.06 mm |
| Syöttö fz urajyrsintään teräksessä < 900 N/mm2 | 0.05 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 203052 |
|---|---|
| EAN | 4045197712806 |