GARANT Master Steel PickPocket HM-rouhintajyrsin HPC
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Sekä karkea- että viimeistelytyöstöön.
Torusta muistuttavalla kulmasäteellä.
Jopa 1×D yhtenäisissä työkappaleissa erittäin suurilla syöttöarvoilla ja tasaisella käynnillä.
Kulmasäteet DIN-vaatimusten mukaiset kiilaurille.
Etu
Optimoitu uramuoto, eksentrinen kevennys, suuret lastutilat.
Käyttötiedot
P
260
P
240
P
190
P
180
P
150
M
80
M
70
K
250
Tekniset tiedot
| Ominaisuus: kierrekulma | Epäsäännöllinen |
|---|---|
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | täysuran työstösyvyys 1×D; 0,4×D särmäyksessä |
| Hammastusjako | Epäsäännöllinen |
| Työstöstrategia | HPC |
| Varren toleranssi | h6 |
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Kulmajyrsin |
| Tyyppi | N |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | DIN 6527 |
| Syöttösuunta | vaakasuora, vino ja pystysuora |
| Toleranssi nimellis-⌀ | f8 |
| Kiinnitys | DIN 6535 HB, h6 |
| Kierrekulma | 38 astetta |
| Sarja | Master Steel |
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | täysura sahaussyvyys 1×D; 0,4×D sivujyrsinnässä |
| Kiinnitys | DIN 6535 HB, h6 |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.13 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | f8 |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Halkaisija ⌀ | 7 mm |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 7 mm |
| Korjauskerroin fz | 2 |
| Varren halkaisija ds | 8 mm |
| Kokonaispituus l | 58 mm |
| Leikkuupituus | 8 mm |
| Syöttösuunta | vaakasuora, vino ja pystysuora |
| Kierrekulma | 38 astetta |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 8 mm |
| Syöttö fz lieriöjyrsinnässä teräksessä < 900 N/mm2 | 0.05 mm |
| Syöttö fz urajyrsintään teräksessä < 900 N/mm2 | 0.04 mm |
| Kulmapyöristys rv | 0,2 mm |
| Kulmasäde | 0,2 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 202402 |
|---|---|
| EAN | 4045197853639 |