GARANT Master Steel PickPocket -kovametallinen rouhintajyrsin HPC TiAlN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Sekä rouhinta- että viimeistelytyöstöön.
Toruksen kaltainen kulmasäde.
Jopa 1×D umpinaisissa työkappaleissa erittäin suurilla syöttöarvoilla ja tasaisella käynnillä.
Etu
Optimoitu uramuoto, eksentrinen välystys, suuret lastutilat.
Käyttötiedot
P
260
P
240
P
190
P
180
P
150
M
80
M
70
K
250
Tekniset tiedot
| Ominaisuus: kierrekulma | epäsäännöllinen |
|---|---|
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | täysuran työstösyvyys 1×D; 0,4×D särmäyksessä |
| Hammastusjako | epäsäännöllinen |
| Työstöstrategia | HPC |
| Varren toleranssi | h6 |
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Kulmajyrsin |
| Tyyppi | N |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | konepajastandardi |
| Syöttösuunta | vaakasuora, vino ja pystysuora |
| Toleranssi nimellis-⌀ | f8 |
| Kiinnitys | DIN 6535 HB, h6 |
| Kierrekulma | 38 astetta |
| Sarja | Master Steel |
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | täysura lastuamissyvyys 1×D; 0,4×D sivujyrsinnässä |
| Kiinnitys | DIN 6535 HB, h6:lla |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.25 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | f8 |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Halkaisija ⌀ | 11.7 mm |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 11.7 mm |
| Korjauskerroin fz | 2 |
| Varren halkaisija ds | 12 mm |
| Kokonaispituus l | 93 mm |
| Leikkuupituus | 26 mm |
| Syöttösuunta | vaakasuora, vino ja pystysuora |
| Kierrekulma | 38 astetta |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 26 mm |
| Vapautushalkaisija d1 | 11.3 mm |
| Vapaahionnan pituus | 46 mm |
| Syöttö fz lieriöjyrsinnässä teräksessä < 900 N/mm2 | 0.09 mm |
| Syöttö fz urajyrsintään teräksessä < 900 N/mm2 | 0.07 mm |
| Kulmapyöristys rv | 0.59 mm |
| Kulmasäde | 0.59 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 202406 |
|---|---|
| EAN | 4045197781444 |