GARANT Master Alu HM-jyrsin useilla lastunmurtajilla TPC DLC
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Erityisesti TPC-käyttöön suunniteltu suurtehojyrsin.
Optimoitu taivutusmurtolujuus ultrahienorakeisen substraatin käytön ansiosta.
Lastunmurtaja 1×D hallittuun lastunmurtamiseen.
Tasapainotettu mahdollisimman korkeaa prosessivarmuutta ja koneiden hellävaraisuutta varten suurilla kierrosluvuilla.
Käyttötiedot
Erityisesti alumiinin ja ei-rautametallien jyrsintään.
Huomautus
hmax: taulukossa ilmoitetut arvot ovat maksimiarvoja.
aemax = 0,15 × D TPC-työstössä.
Käyttötiedot
N
550
N
450
N
500
N
300
N
160
N
130
N
150
N
180
N
160
N
200
N
150
N
160
N
130
N
200
N
160
N
200
Tekniset tiedot
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | 0,15×D |
|---|---|
| Hammastusjako | Epäsäännöllinen |
| Työstöstrategia | TPC |
| Varren toleranssi | h6 |
| Materiaalille (värirengas) | keltainen |
| Pinnoite | DLC |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Kulmajyrsin |
| Tyyppi | W |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | konepajan standardi |
| Syöttösuunta | vaakasuora ja vino |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h6 |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6:lla |
| Kierrekulma | 38 astetta |
| Sarja | Master Alu |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6:lla |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.05 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h6 |
| Terien lukumäärä z | 4 |
| Halkaisija ⌀ | 8 mm |
| Korjauskerroin fz | 3 |
| Varren halkaisija ds | 8 mm |
| Kokonaispituus l | 70 mm |
| Leikkuupituus | 24 mm |
| Syöttösuunta | vaakasuora ja vino |
| Kierrekulma | 38 astetta |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 24 mm |
| Vapautushalkaisija d1 | 7.5 mm |
| Vapaahionnan pituus | 30 mm |
| Tasapainotuslaatu varrella | G 2,5 HA:lla |
| Suurin leikkuukulma | 45.57 astetta |
| Kulmapyöristys rv | 0.1 mm |
| Varren muoto | HA |
| Lastun keskipaksuus hmax tpc-jyrsinnässä lyhytlastuisessa alumiinissa | 0.057 mm |
| Lastunjakajien lukumäärä | 2 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 203113 |
|---|---|
| EAN | 4062406245764 |