GARANT Master Alu PickPocket HM-rouhintajyrsin sisäisellä jäähdytyksellä HPC DLC
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Karkea- ja viimeistelytyöstöön.
Jopa 2× D täysporaus korkeimmilla syöttönopeuksilla ja rauhallisella käynnillä.
Suurimmat syöttönopeudet mahdollisia kohtisuorassa upotuksessa.
Ramppaus jopa 45° mahdollista.
Parannettu lastunpoisto sisäisen jäähdytyksen ansiosta.
DLC-pinnoite sp2 uusinta sukupolvea.
Etu
Optimoitu uramuoto, eksentrinen takahionta, suuret lastutilat.
Käyttötiedot
N
550
N
450
N
500
N
300
N
160
N
130
N
150
N
180
N
160
N
200
N
150
N
160
N
130
N
200
N
160
N
200
Tekniset tiedot
| Ominaisuus: kierrekulma | epäsäännöllinen |
|---|---|
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | 0,5×D särmäyksessä; täysuran työstösyvyys 1×D |
| Hammastusjako | epäsäännöllinen |
| Työstöstrategia | HPC |
| Varren toleranssi | h6 |
| Materiaalille (värirengas) | keltainen |
| Pinnoite | DLC |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Tuotetyyppi | Kulmajyrsin |
| Tyyppi | W |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | DIN 6527 |
| Syöttösuunta | vaaka, vino ja pysty |
| Toleranssi nimellis-⌀ | e8 |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6:lla |
| Kierrekulma | 42 astetta |
| Sarja | Master Alu |
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | 0,5×D lieriöjyrsinnässä; 0,5×D lieriöjyrsinnässä |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6:lla |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.2 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | e8 |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Halkaisija ⌀ | 8 mm |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 8 mm |
| Korjauskerroin fz | 3 |
| Varren halkaisija ds | 8 mm |
| Kokonaispituus l | 63 mm |
| Leikkuupituus | 19 mm |
| Syöttösuunta | vaakasuora, vino ja pystysuora |
| Kierrekulma | 42 astetta |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 19 mm |
| Vapautushalkaisija d1 | 7.8 mm |
| Vapaahionnan pituus | 25 mm |
| Syöttö fz urajyrsintään lyhytlastuisessa alumiinissa | 0.08 mm |
| Syöttö fz lieriöjyrsinnässä lyhytlastuavassa alumiinissa | 0.1 mm |
| Tasapainotuslaatu varrella | G 2,5 HA:lla |
| Kulmapyöristys rv | 0.2 mm |
| Kulmasäde | 0.2 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 202006 |
|---|---|
| EAN | 4062406126148 |