GARANT Master Alu PickPocket HM-rouhintahylsyjyrsin HPC DLC
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Rouhinta- ja viimeistelykoneistukseen.
Jopa 2×D täysporaus suurimmilla syöttönopeuksilla ja vakaalla käynnillä.
Suurimmat syöttönopeudet mahdollisia kohtisuorassa sisäänmenossa.
Ramppaus jopa 45° mahdollinen.
Uusimman sukupolven DLC-pinnoite sp2.
Erittäin pitkä ulottuma syvien kavitettien varmaan koneistukseen.
Etu
Optimoitu uramuoto, eksentrinen vapaahionta, suuret lastutilat.
Huomautus
Vähimmäismittapoikkeamaa 0,1×D ei tulisi alittaa myöhempää viimeistelykoneistusta ajatellen.
Käyttötiedot
N
380
N
270
N
300
N
220
N
150
N
120
N
140
N
160
N
150
N
150
N
130
N
130
N
110
N
180
N
140
N
160
Tekniset tiedot
| Ominaisuus: kierrekulma | Epäsäännöllinen |
|---|---|
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | 0,3×D särmäyksessä |
| Hammastusjako | Epäsäännöllinen |
| Työstöstrategia | HPC |
| Varren toleranssi | h6 |
| Materiaalille (värirengas) | keltainen |
| Pinnoite | DLC |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Kulmajyrsin |
| Tyyppi | W |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | Työpajanormi |
| Syöttösuunta | vaakasuora, vino ja pystysuora |
| Toleranssi nimellis-⌀ | e8 |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6 |
| Kierrekulma | 42 astetta |
| Sarja | Master Alu |
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | 0,3×D lieriöjyrsinnässä |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6:lla |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.1 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | e8 |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Halkaisija ⌀ | 4 mm |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 4 mm |
| Korjauskerroin fz | 1.25 |
| Varren halkaisija ds | 6 mm |
| Kokonaispituus l | 80 mm |
| Leikkuupituus | 6,5 mm |
| Syöttösuunta | vaakasuora, vino ja pystysuora |
| Kierrekulma | 42° |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 6,5 mm |
| Vapautushalkaisija d1 | 3.7 mm |
| Vapaahionnan pituus | 24 mm |
| Syöttö fz urajyrsintään lyhytlastuisessa alumiinissa | 0.03 mm |
| Syöttö fz lieriöjyrsinnässä lyhytlastuavassa alumiinissa | 0.04 mm |
| Tasapainotuslaatu varrella | G 2,5 HA:lla |
| Kulmapyöristys rv | 0.1 mm |
| Varren tyyppi | DIN 6535 HA, h6 |
| Sisäinen | ei |
| Varren mitat | 6 |
| Kulmasäde | 0.1 mm |
| Kuivakoneistus | vähemmän sopiva |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 202017 |
|---|---|
| EAN | 4062406381004 |