DUO-LOCK HAIMER MILL Power Series HPC AlTiN 16 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
DUO-LOCK HAIMER MILL: Voidaan käyttää yleistyökaluna. Ainutlaatuinen päätygeometria ramppaukseen ja poraympyräjyrsintään. Ensisijainen valinta sovelluksiin, joissa on lyhyt ulkonema.
DUO-LOCK HAIMER MILL Power Series: Ensisijainen valinta sovelluksiin, joissa on pitkä ulkonema ja epävakaat kiinnitysolosuhteet. Erityisen rauhalliseen käyntiin pitkillä ulkonemilla suositellaan ensisijaisesti HM-jatkoja.
Huomautus
hmax: Taulukossa ilmoitetut arvot ovat maksimiarvoja
aemax = 0,05 × D TPC-koneistukselle.
Käyttötiedot
N
235
N
700
N
700
P
220
P
180
P
160
P
120
M
80
K
130
Tekniset tiedot
| Ominaisuus: kierrekulma | Epäsäännöllinen |
|---|---|
| Työstöstrategia | TPC |
| Pinnoite | AlTiN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Jyrsinlaatta |
| Tyyppi | N |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | Verstasstandardi |
| Syöttösuunta | vaakasuora, vino ja pystysuora |
| Kulmaviisteen kulma | 45 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h9 |
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | 0,05×D |
| Sopiva peruspidike | kierteellä |
| Kulmaviisteen kulma | 45 astetta |
| Lastuamissyvyys ap min | 0,5 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h9 |
| Terien lukumäärä z | 5 |
| Korjauskerroin fz | 2 |
| Viisteen leveys 45° | 0,5 mm |
| Syöttösuunta | vaakasuora, vino ja pystysuora |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 48 mm |
| Leikkuupituus l2 | 48 mm |
| Leikkaus-⌀ d | 16 mm |
| Terien lukumäärä z | 5 |
| Kokonaispituus l | 56 mm |
| Lastun keskipaksuus hmax tpc-jyrsinnässä teräkselle < 900n/mm2 | 0,035 mm |
| Ulkonemispituus l1 | 48 mm |
| Duo-lock-liitäntä | DL16 |
| Avaimen väli sw | 13 mm |
| ⌀ d2 | 15.5 mm |
| Suositeltu kiristysmomentti | 60 Nm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G22032716 |
|---|---|
| EAN | 4034221103222 |