DUO-LOCK HAIMER MILL Power Series HPC
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
DUO-LOCK HAIMER MILL: Voidaan käyttää yleistyökaluna. Ainutlaatuinen päätygeometria rampaukseen ja ympyräjyrsintään. Ensisijainen valinta sovelluksiin, joissa ulottuma on lyhyt.
DUO-LOCK HAIMER MILL Power Series: Ensisijainen valinta sovelluksiin, joissa ulottuma on pitkä ja kiinnitysolosuhteet ovat epävakaat. Erityisen rauhallisen käynnin saavuttamiseksi pitkillä ulottumilla suositellaan käytettäväksi mieluiten HM-jatkoja.
Käyttötiedot
N
120
N
240
N
240
P
200
P
170
P
110
P
90
M
40
M
30
S
30
K
110
Tekniset tiedot
| Ominaisuus: kierrekulma | Epäsäännöllinen |
|---|---|
| Hammastusjako | Epäsäännöllinen |
| Työstöstrategia | HPC |
| Pinnoite | AlTiN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Jyrsintäpalaterä |
| Tyyppi | N |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | Verstasstandardi |
| Syöttösuunta | vaakasuora, vino ja pystysuora |
| Kulmaviisteen kulma | 45 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | f8 |
| Kierrekulma | 37 astetta |
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | 0,05×D vierintäjyrsinnässä |
| Sopiva peruspidike | kierteellä |
| Kulmaviisteen kulma | 45 astetta |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.32 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | f8 |
| Terien lukumäärä z | 4 |
| Korjauskerroin fz | 2 |
| Viisteen leveys 45° | 0.32 mm |
| Syöttösuunta | vaakasuora, vino ja pystysuora |
| Kierrekulma | 37 astetta |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 24 mm |
| Syöttö fz lieriöjyrsinnässä teräksessä < 900 N/mm2 | 0.03 mm |
| Leikkuupituus l2 | 24 mm |
| Leikkaus-⌀ d | 16 mm |
| Terien lukumäärä z | 4 |
| Kokonaispituus l | 36 mm |
| Ulkonemispituus l1 | 24 mm |
| Duo-lock-liitäntä | DL16 |
| Avaimen väli sw | 13 mm |
| ⌀ d2 | 15.5 mm |
| Suositeltu kiristysmomentti | 60 Nm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 220320 |
|---|---|
| EAN | 4034221134264 |