DUO-LOCK HAIMER MILL HPC AlTiN 10 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
DUO-LOCK HAIMER MILL: Voidaan käyttää yleistyökaluna. Ainutlaatuinen päätygeometria ramppaukseen ja porausympyräjyrsintään. Ensisijainen valinta sovelluksiin, joissa ulottuma on lyhyt.
DUO-LOCK HAIMER MILL Power Series: Ensisijainen valinta sovelluksiin, joissa ulottuma on pitkä ja kiinnitysolosuhteet ovat epävakaat. Erityisen rauhallisen käynnin varmistamiseksi pitkissä ulottumissa tulisi käyttää mieluiten kovametallisia jatkoja.
Käyttötiedot
N
235
N
700
N
700
P
280
P
220
P
200
P
160
M
120
M
90
S
35
K
200
Tekniset tiedot
| Hammastusjako | Epäsäännöllinen |
|---|---|
| Työstöstrategia | HPC |
| Pinnoite | AlTiN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Jyrsimen teräpalat |
| Tyyppi | N |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | Työpajanormi |
| Syöttösuunta | vaakasuora |
| Kulmaviisteen kulma | 45 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | f8 |
| Kierrekulma | 35 astetta |
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | 0,05×D lieriöjyrsinnässä |
| Sopiva peruspidike | kierteellä |
| Kulmaviisteen kulma | 45 astetta |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.2 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | f8 |
| Terien lukumäärä z | 6 |
| Korjauskerroin fz | 2 |
| Viisteen leveys 45° | 0.2 mm |
| Syöttösuunta | vaakasuora |
| Kierrekulma | 35 astetta |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 15 mm |
| Syöttö fz lieriöjyrsinnässä teräksessä < 900 N/mm2 | 0.06 mm |
| Leikkuupituus l2 | 15 mm |
| Leikkaus-⌀ d | 10 mm |
| Terien lukumäärä z | 6 |
| Kokonaispituus l | 20 mm |
| Ulkonemispituus l1 | 15 mm |
| Duo-lock-liitäntä | DL10 |
| Avaimen väli sw | 8 mm |
| ⌀ d2 | 9,6 mm |
| Suositeltu kiristysmomentti | 20 Nm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G22032310 |
|---|---|
| EAN | 4034221125606 |