DUO-LOCK HAIMER MILL HPC AlTiN 10 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
DUO-LOCK HAIMER MILL: Voidaan käyttää yleistyökaluna. Ainutlaatuinen päägeometria rampitukseen ja porakiertojyrsintään. Ensisijainen valinta sovelluksiin, joissa ulkonema on lyhyt.
DUO-LOCK HAIMER MILL Power Series: Ensisijainen valinta sovelluksiin, joissa ulkonema on pitkä ja kiinnitysolosuhteet epävakaat. Erityisen rauhallisen käynnin saavuttamiseksi pitkissä ulkonemissa tulisi mieluiten käyttää HM-jatkoja.
Huomautus
Ohjearvot täysurajyrsintään apmax </= 0,5 × D.
Käyttötiedot
N
235
N
700
N
700
Tekniset tiedot
| Ominaisuus: kierrekulma | Epäsäännöllinen |
|---|---|
| Hammastusjako | Epäsäännöllinen |
| Työstöstrategia | HPC |
| Pinnoite | AlTiN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Jyrsinvaihtopala |
| Tyyppi | N |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | Korjaamostandardi |
| Syöttösuunta | vaakasuora, vino ja pystysuora |
| Kulmaviisteen kulma | 90 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | f8 |
| Kierrekulma | 36 astetta |
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | täysura sahaussyvyys 1×D; 0,05×D lieriöjyrsinnässä |
| Sopiva peruspidike | kierteellä |
| Kulmaviisteen kulma | 90 astetta |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.05 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | f8 |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 10 mm |
| Korjauskerroin fz | 2 |
| Syöttösuunta | vaakasuora, vino ja pystysuora |
| Kierrekulma | 36 astetta |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 7.5 mm |
| Syöttö fz lieriöjyrsinnässä teräksessä < 900 N/mm2 | 0.06 mm |
| Syöttö fz urajyrsintään teräksessä < 900 N/mm2 | 0.03 mm |
| Leikkuupituus l2 | 7.5 mm |
| Leikkaus-⌀ d | 10 mm |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Kokonaispituus l | 12,5 mm |
| Ulkonemispituus l1 | 7.5 mm |
| Duo-lock-liitäntä | DL10 |
| Avaimen väli sw | 8 mm |
| ⌀ d2 | 9.6 mm |
| Suositeltu kiristysmomentti | 20 Nm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G22031210 |
|---|---|
| EAN | 4034221103017 |