DUO-LOCK HAIMER MILL HPC AlTiN 16 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
DUO-LOCK HAIMER MILL: Voidaan käyttää yleistyökaluna. Ainutlaatuinen päätygeometria ramping-työstöön ja porausympyräjyrsintään. Ensisijainen valinta sovelluksiin lyhyillä ulkonemilla.
DUO-LOCK HAIMER MILL Power Series: Ensisijainen valinta sovelluksiin pitkällä ulkonemalla ja epävakaissa kiinnitysolosuhteissa. Erityisen rauhallisen käynnin saavuttamiseksi pitkillä ulkonemilla tulisi mieluiten käyttää kovametallijatkeita.
Käyttötiedot
N
235
N
700
N
700
P
280
P
220
P
200
P
160
M
120
M
90
S
35
K
200
Tekniset tiedot
| Hammastusjako | Epäsäännöllinen |
|---|---|
| Työstöstrategia | HPC |
| Pinnoite | AlTiN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Jyrsinnän teräpalat |
| Tyyppi | N |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | Pajastandardi |
| Syöttösuunta | vaakasuora |
| Kulmaviisteen kulma | 45 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | f8 |
| Kierrekulma | 35 astetta |
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | 0,05×D jyrsimällä |
| Sopiva peruspidike | kierteellä |
| Kulmaviisteen kulma | 45 astetta |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.32 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | f8 |
| Terien lukumäärä z | 8 |
| Korjauskerroin fz | 2 |
| Viisteen leveys 45° | 0.32 mm |
| Syöttösuunta | vaakasuora |
| Kierrekulma | 35 astetta |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 12 mm |
| Syöttö fz lieriöjyrsinnässä teräksessä < 900 N/mm2 | 0,08 mm |
| Leikkuupituus l2 | 12 mm |
| Leikkaus-⌀ d | 16 mm |
| Terien lukumäärä z | 8 |
| Kokonaispituus l | 20 mm |
| Ulkonemispituus l1 | 12 mm |
| Duo-lock-liitäntä | DL16 |
| Avaimen väli sw | 13 mm |
| ⌀ d2 | 15,5 mm |
| Suositeltu kiristysmomentti | 60 Nm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G22032216 |
|---|---|
| EAN | 4034221125835 |