HM-tarkkuustäyssädejyyrsin DLC
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Uusimman sukupolven DLC-pinnoitteella sp2.
Tarkkuussädepäätyjyrsimet erittäin korkealla tarkkuudella säteeseen-⌀:aan ja muotopoikkeamaan µm-alueella.
Toleranssit: Säderakenne = ±0,005 mm.
Erittäin korkeisiin vaatimuksiin kappaleen muototarkkuudesta.
Huomautus
Tuotteen nro 207095 seuraaja.
Käyttötiedot
N
220
N
170
N
320
N
180
N
150
N
600
N
180
N
140
N
220
N
170
N
200
N
180
N
500
N
550
N
180
N
220
Tekniset tiedot
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6 |
|---|---|
| Varren toleranssi | h6 |
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | 0,03×D kopiojyrsinnässä |
| Syöttösuunta | vaaka-, vino- ja pystysuuntainen |
| Materiaalille (värirengas) | keltainen |
| Pinnoite | DLC |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Täyssäde- ja tappijyrsin |
| Tyyppi | W |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | pajastandardi |
| Tasapainotuslaatu varrella | G 2,5 HA:lla |
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | 0,03×D kopiojyrsinnässä |
| Kierrekulma | 45° |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.01 mm |
| Suurin lastuamissyvyys ap max kopiojyrsinnässä | 0.36 mm |
| Säde r | 6 mm |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Halkaisija ⌀ | 12 mm |
| Korjauskerroin fz | 1.25 |
| Varren halkaisija ds | 12 mm |
| Kokonaispituus l | 73 mm |
| Leikkuupituus | 16 mm |
| Kierrekulma | 45 astetta |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 16 mm |
| Vapautushalkaisija d1 | 11.4 mm |
| Vapaahionnan pituus | 38 mm |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6 |
| Tasapainotuslaatu varrella | G 2,5 HA:lla |
| Syöttö fz kopiojyrsintään lyhytlastuisessa alumiinissa | 0.08 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 207097 |
|---|---|
| EAN | 4045197859563 |