HM-täyssädejyrsimet
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
HM-täyssädefräserit TiAlNKäyttötiedot
N
250
N
350
P
160
P
140
P
130
H
50
P
80
P
70
M
80
M
70
N
320
K
120
Tekniset tiedot
| Kiinnitys | DIN 6535 HSC |
|---|---|
| Varren toleranssi | h6 |
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | 0,05×D kopiojyrsinnässä; 0,05×D kopiojyrsinnässä |
| Syöttösuunta | vaakasuora, vino ja pystysuora |
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Toleranssi nimellis-⌀ | f8 |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Täyssäde- ja tappijyrsin |
| Tyyppi | N |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | Konepajastandardi |
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | 0,05×D kopiojyrsinnässä; 0,05×D valssijyrsinnässä |
| Kierrekulma | 30 astetta |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.01 mm |
| Suurin lastuamissyvyys ap max kopiojyrsinnässä | 0.5 mm |
| Säde r | 5 mm |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Halkaisija ⌀ | 10 mm |
| Korjauskerroin fz | 1.25 |
| Varren halkaisija ds | 10 mm |
| Kokonaispituus l | 66 mm |
| Leikkuupituus | 14 mm |
| Kierrekulma | 30 astetta |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 14 mm |
| Vapautushalkaisija d1 | 9.8 mm |
| Vapaahionnan pituus | 26 mm |
| Syöttö fz kopiojyrsintään teräksessä < 900n/mm2 | 0.068 mm |
| Syöttö fz lieriöjyrsinnässä teräksessä < 900 N/mm2 | 0.06 mm |
| Kiinnitys | DIN 6535 HSC |
| Toleranssi nimellis-⌀ | f8 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 207115 |
|---|---|
| EAN | 4045197229557 |