HM-täyssädejyrsin, pinnoittamaton
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Täyssädevarsijyrsin pitkällä pääleikkuuosalla.
Käyttötiedot
N
140
N
180
N
230
P
90
P
80
P
70
P
45
M
40
N
160
K
70
Tekniset tiedot
| Kiinnitys | DIN 6535 HSC |
|---|---|
| Varren toleranssi | h6 |
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | 0,3×D särmäyksessä; 0,05×D kopiojyrsinnässä |
| Syöttösuunta | vaakasuora, vino ja pystysuora |
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Toleranssi nimellis-⌀ | f8 |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Täyssädetyinen ja tappijyrsin |
| Tyyppi | N |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | Verstasstandardi |
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | 0,3×D päätyjyrsinnässä; 0,05×D päätyjyrsinnässä |
| Kierrekulma | 30 astetta |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.01 mm |
| Suurin lastuamissyvyys ap max kopiojyrsinnässä | 0.15 mm |
| Säde r | 1.5 mm |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Halkaisija ⌀ | 3 mm |
| Korjauskerroin fz | 1.25 |
| Varren halkaisija ds | 3 mm |
| Kokonaispituus l | 60 mm |
| Leikkuupituus | 20 mm |
| Kierrekulma | 30 astetta |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 20 mm |
| Syöttö fz kopiojyrsintään teräksessä < 900n/mm2 | 0,013 mm |
| Syöttö fz lieriöjyrsinnässä teräksessä < 900 N/mm2 | 0.011 mm |
| Kiinnitys | DIN 6535 HSC |
| Toleranssi nimellis-⌀ | f8 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 207135 |
|---|---|
| EAN | 4045197126443 |