HM-torusjyrsin R1 0,2 DLC
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Varustettu edelleen kehitetty DLC-pinnoitteella sp2. Korkeimpiin vaatimuksiin suorituskyvyn ja tarkkuuden osalta alumiinimateriaaleissa. Erittäin tiukat toleranssit takaavat maksimaalisen tarkkuuden. Kaksoistakaisinvedetty 2-vaiheinen kuppihionta.
Nousukulma α = 16°.
Toleranssit:
- Särmäsäde: R1 = ±0,0025 mm.
- Esiporausläpimitta: D1 = 0 / -0,01 mm.
Huomautus
Kun työkalun ulostulopituus kasvaa: käytä ap-pienennystä!
Arvot:
täysura: ap = 0,25 × D × ap korr
reunajyrsintä: ap = 0,50 × D × ap korr
kopiointi: ap = 0,25 × D × ap korr
Syöttönopeutta vf laskettaessa käytä todellisuudessa käytettyä (useimmiten suurinta) karanopeutta!
esim.: vf = 18000 [1/min] × fz [mm/Z] × z
Käyttötiedot
N
200
N
150
N
160
N
130
N
480
N
160
N
130
N
200
N
150
N
180
N
160
N
400
N
400
N
160
N
200
Tekniset tiedot
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h5:llä |
|---|---|
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | 0,5×D särmäyksessä; 0,05×D kopiojyrsinnässä |
| Syöttösuunta | vaaka-, vino- ja pystysuora |
| Materiaalille (värirengas) | keltainen |
| Toleranssi nimellis-⌀ | 0 / −0,005 |
| Pinnoite | DLC |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | torusjyrsin |
| Tyyppi | W |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | konepajanormi |
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | 0,5×D tasojyrsinnässä; 0,05×D kopiojyrsinnässä |
| Kierrekulma | 30 astetta |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.005 mm |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Halkaisija ⌀ | 0.8 mm |
| Korjauskerroin fz | 1 |
| Varren halkaisija ds | 4 mm |
| Kokonaispituus l | 50 mm |
| Leikkuupituus | 0.8 mm |
| Kierrekulma | 25 astetta |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 0.14 mm |
| Vapautushalkaisija d1 | 0.78 mm |
| Vapaahionnan pituus | 10 mm |
| Syöttö fz alumiinivalulle kopiojyrsinnässä | 0.016 mm |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h5 |
| Kulmasäde | 0.2 mm |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 0.07 mm |
| Kulmasäde | 0.2 mm |
| Korjauskerroin ap korr | 0.35 |
| Syöttö fz lieriöjyrsinnässä alumiinivalussa | 0.016 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | 0 / −0,005 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 206043 |
|---|---|
| EAN | 4045197914361 |