HM-torusjyrsin, pinnoittamaton
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kaksinkertainen takahiottu päästö-/vapaakulma, nurkkasäteet.
Erittäin vakaa vahvistetun ytimen ansiosta.
Toleranssi: R1 = ±0,01 mm.
Käyttötiedot
N
150
N
130
N
130
N
110
N
180
N
180
N
105
N
140
N
80
N
100
Tekniset tiedot
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6 |
|---|---|
| Varren toleranssi | h6 |
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | 0,5×D särmäyksessä; 0,05×D kopiojyrsinnässä |
| Syöttösuunta | vaaka-, vino- ja pystysuora |
| Materiaalille (värirengas) | keltainen |
| Toleranssi nimellis-⌀ | e8 |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Torusjyrsin |
| Tyyppi | W |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | Konepajastandardi |
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | 0,5×D lieriöjyrsinnässä; 0,05×D kopiojyrsinnässä |
| Kierrekulma | 30 astetta |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.01 mm |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Halkaisija ⌀ | 10 mm |
| Korjauskerroin fz | 1.25 |
| Varren halkaisija ds | 10 mm |
| Kokonaispituus l | 72 mm |
| Leikkuupituus | 11 mm |
| Kierrekulma | 30 astetta |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 11 mm |
| Vapautushalkaisija d1 | 9.2 mm |
| Vapaahionnan pituus | 32 mm |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6 |
| Syöttö fz lieriöjyrsinnässä lyhytlastuavassa alumiinissa | 0.05 mm |
| Kulmasäde | 1.5 mm |
| Syöttö fz kopiojyrsintään lyhytlastuisessa alumiinissa | 0.056 mm |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 0,5 mm |
| Kulmasäde | 1.5 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | e8 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 206040 |
|---|---|
| EAN | 4045197122827 |