HOLEX Pro Inox M HM-torusjyrsin HPC TiSiN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Erinomaiset käyttöiät luokassaan korroosionkestävien terästen työstössä innovatiivisen pinnoituksen ja geometrian ansiosta. Erityisesti ruostumattomille teräksille suurtehoalueella, esim. duplex-teräksille.
Optimaalinen lastunpoistokyky suurilla leikkuunopeuksilla. Särmän säderasitoleranssi R1= 0,005 mm. Ulkomitat DIN 6527:n mukaiset.
Käyttötiedot
P
240
P
220
P
180
H
80
H
115
P
180
P
150
M
100
M
85
Tekniset tiedot
| Kiinnitys | DIN 6535 HB, h6 |
|---|---|
| Työstöstrategia | HPC |
| Varren toleranssi | h6 |
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | 0,3×D särmäyksessä; 0,05×D kopiojyrsinnässä |
| Syöttösuunta | vaakasuora, vino ja pystysuora |
| Sarja | Pro Inox |
| Toleranssi nimellis-⌀ | e8 |
| Pinnoite | TiSiN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Toruskara |
| Tyyppi | N |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | Verstasstandardi |
| Ominaisuus: kierrekulma | Epäsäännöllinen |
| Hammastusjako | Epäsäännöllinen |
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | 0,3×D tasojyrsinnässä; 0,05×D kopiojyrsinnässä |
| Kierrekulma | 38 astetta |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.01 mm |
| Terien lukumäärä z | 4 |
| Halkaisija ⌀ | 6 mm |
| Korjauskerroin fz | 2 |
| Varren halkaisija ds | 6 mm |
| Kokonaispituus l | 57 mm |
| Kierrekulma | 38 astetta |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 13 mm |
| Vapautushalkaisija d1 | 5.8 mm |
| Vapaahionnan pituus | 19 mm |
| Kiinnitys | DIN 6535 HB, h6 |
| Kulmasäde | 0.5 mm |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 6 mm |
| Syöttö fz päätyjyrsinnässä ruostumattomalle teräkselle > 900 n/mm2 | 0.04 mm |
| Syöttö fz kopiojyrsintään ruostumattomassa teräksessä > 9000N/mm2 | 0.045 mm |
| Kulmasäde | 0.5 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | e8 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 206344 |
|---|---|
| EAN | 4067263046790 |