HAIMER MILL HM -torusjyrsimet AlTiN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Sopii yleiskäyttöön teräsmateriaaleille ja seostetuille teräksille, erityisesti ruostumattomille teräksille.
Sylinterimäinen ydin takaa optimaalisen työkalujäykkyyden urajyrsinnässä. Taattu prosessivarmuus rampattaessa ja porausympyräjyrsinnässä erityisen päätygeometrian ansiosta.
Huomautus
SAFE-LOCK-ulosvetosuojalla varustettu työkalupidin on saatavilla kohdasta Kiinnitystekniikka.
Tilaa muoto HB: numerolla 220297.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Kiinnitys | DIN 6535 HB, toleranssi h6 |
|---|---|
| Työstöstrategia | HPC |
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | 0,05×D särmäyksessä; 0,5×D särmäyksessä |
| Syöttösuunta | vaakasuora, vino ja pystysuora |
| Toleranssi nimellis-⌀ | f9 |
| Pinnoite | AlTiN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Torusjyrsin |
| Tyyppi | N |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | DIN 6527 |
| Ominaisuus: kierrekulma | Epäsäännöllinen |
| Hammastusjako | Epäsäännöllinen |
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | 0,05×D lieriöjyrsinnässä; 0,5×D lieriöjyrsinnässä |
| Kierrekulma | 32 astetta |
| Lastuamissyvyys ap min | 1 mm |
| Terien lukumäärä z | 4 |
| Halkaisija ⌀ | 8 mm |
| Korjauskerroin fz | 2 |
| Varren halkaisija ds | 8 mm |
| Kokonaispituus l | 64 mm |
| Leikkuupituus | 19 mm |
| Kierrekulma | 32 astetta |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 19 mm |
| Vapautushalkaisija d1 | 7.6 mm |
| Vapaahionnan pituus | 26 mm |
| Syöttö fz lieriöjyrsinnässä teräksessä < 900 N/mm2 | 0.052 mm |
| Kiinnitys | DIN 6535 HB, toleranssi h6 |
| Kulmasäde | 1 mm |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 8 mm |
| Kulmasäde | 1 mm |
| Syöttö fz urajyrsintään teräksessä < 900 N/mm2 | 0.044 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | f9 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 220297 |
|---|---|
| EAN | 2050002068445 |