GARANT Master Steel HM-torusjyrsin HPC TiAlN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Toleranssi: särmäsäde R1 = ±0,01 mm.
Etu
HPC-jyrsin eri kulmasäteillä kaikkiin radiaalisiin siirtymiin.
Optimoitu uramuoto, eksentrinen päästöhionta, suuret lastutilat.
Käyttötiedot
P
260
P
240
P
190
P
180
P
150
M
80
M
70
K
250
Tekniset tiedot
| Kiinnitys | DIN 6535 HB, h6 |
|---|---|
| Työstöstrategia | HPC |
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | täysuran työstösyvyys 1×D; 0,3×D särmäyksessä |
| Syöttösuunta | vaaka-, vino- ja pystysuora |
| Sarja | Master Steel |
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
| Toleranssi nimellis-⌀ | f8 |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Toruksen muotoinen jyrsin |
| Tyyppi | N |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | DIN 6527 |
| Ominaisuus: kierrekulma | Epäsäännöllinen |
| Hammastusjako | Epäsäännöllinen |
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | täysura sahaussyvyys 1×D; 0,3×D kehajyrsinnässä |
| Kierrekulma | 38 astetta |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.01 mm |
| Terien lukumäärä z | 4 |
| Halkaisija ⌀ | 6 mm |
| Korjauskerroin fz | 2 |
| Varren halkaisija ds | 6 mm |
| Kokonaispituus l | 57 mm |
| Leikkuupituus | 13 mm |
| Kierrekulma | 38 astetta |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 13 mm |
| Vapautushalkaisija d1 | 5.8 mm |
| Vapaahionnan pituus | 20 mm |
| Syöttö fz lieriöjyrsinnässä teräksessä < 900 N/mm2 | 0.05 mm |
| Kiinnitys | DIN 6535 HB, h6 |
| Kulmasäde | 1 mm |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 0.3 mm |
| Kulmasäde | 1 mm |
| Syöttö fz urajyrsintään teräksessä < 900 N/mm2 | 0.04 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | f8 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 206354 |
|---|---|
| EAN | 4045197778550 |