GARANT Master Alu PickPocket HM-rouhintajyrsin sisäisellä jäähdytyksellä HPC
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Karkea- ja viimeistelytyöstöön.
Enintään 2×D täysporaus suurimmilla syöttönopeuksilla ja rauhallisella käynnillä.
Suurimmat mahdolliset syöttönopeudet kohtisuorassa upotuksessa.
Ramppaus enintään 45° mahdollista.
Uusimman sukupolven DLC-pinnoite sp2.
Erittäin pitkä ulottuma syvien onteloiden turvalliseen työstöön.
Parannettu lastunpoisto sisäisen jäähdytyksen ansiosta.
Etu
Optimoitu uramuoto, eksentrinen päästö, suuret lastutilat.
Huomautus
Pienintä jäljelle jätettävää mittaa 0,1×D ei tule alittaa viimeistelytyöstön vuoksi.
Käyttötiedot
N
380
N
270
N
300
N
220
N
150
N
120
N
140
N
160
N
150
N
150
N
130
N
130
N
110
N
180
N
140
N
160
Tekniset tiedot
| Ominaisuus: kierrekulma | Epäsäännöllinen |
|---|---|
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | 0,3×D särmäyksessä |
| Hammastusjako | Epäsäännöllinen |
| Työstöstrategia | HPC |
| Varren toleranssi | h6 |
| Materiaalille (värirengas) | keltainen |
| Pinnoite | DLC |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Tuotetyyppi | Kulmajyrsin |
| Tyyppi | W |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | Pajastandardi |
| Syöttösuunta | vaaka-, vino- ja pystysuora |
| Toleranssi nimellis-⌀ | e8 |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6 |
| Kierrekulma | 42 astetta |
| Sarja | Master Alu |
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | 0,3×D rullajyrsinnässä |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6 |
| Lastuamissyvyys ap min | 0,2 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | e8 |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Halkaisija ⌀ | 10 mm |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 10 mm |
| Korjauskerroin fz | 1.25 |
| Varren halkaisija ds | 10 mm |
| Kokonaispituus l | 100 mm |
| Leikkuupituus | 16 mm |
| Syöttösuunta | vaakasuora, vino ja pystysuora |
| Kierrekulma | 42 astetta |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 16 mm |
| Vapautushalkaisija d1 | 9.2 mm |
| Vapaahionnan pituus | 58 mm |
| Syöttö fz urajyrsintään lyhytlastuisessa alumiinissa | 0.05 mm |
| Syöttö fz lieriöjyrsinnässä lyhytlastuavassa alumiinissa | 0.07 mm |
| Tasapainotuslaatu varrella | G 2,5 HA:lla |
| Kulmapyöristys rv | 0,2 mm |
| Varren tyyppi | DIN 6535 HA, h6 |
| Sisäinen | kyllä |
| Varren mitat | 10 |
| Kulmasäde | 0,2 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 202019 |
|---|---|
| EAN | 4062406381103 |