GARANT Master Alu PickPocket HM-rouhintajyrsin HPC DLC
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Karkeaan ja viimeistelykoneistukseen.
Jopa 2×D täysporaus suurimmilla syöttönopeuksilla ja rauhallisella käynnillä.
Suurimmat syöttönopeudet mahdollisia kohtisuorassa upotuksessa.
Ramppaus jopa 45° mahdollista.
Uusimman sukupolven DLC-pinnoitteella sp2.
Etu
Optimoitu uramuoto, eksentrinen takaväistys, suuret lastutilat.
Käyttötiedot
N
550
N
450
N
500
N
300
N
160
N
130
N
150
N
180
N
160
N
200
N
150
N
160
N
130
N
200
N
160
N
200
Tekniset tiedot
| Ominaisuus: kierrekulma | Epäsäännöllinen |
|---|---|
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | täysuran työstösyvyys 1×D; täysuran työstösyvyys 1×D |
| Hammastusjako | Epäsäännöllinen |
| Työstöstrategia | HPC |
| Varren toleranssi | h6 |
| Materiaalille (värirengas) | keltainen |
| Pinnoite | DLC |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Kulmajyrsin |
| Tyyppi | W |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | DIN 6527 |
| Syöttösuunta | vaakasuora, vino ja pystysuora |
| Toleranssi nimellis-⌀ | e8 |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6:lla |
| Kierrekulma | 42 astetta |
| Sarja | Master Alu |
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | täysura, sahaussyvyys 1×D; 0,5×D lieriöjyrsinnässä |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6:lla |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.32 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | e8 |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Halkaisija ⌀ | 16 mm |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 32 mm |
| Korjauskerroin fz | 3 |
| Varren halkaisija ds | 16 mm |
| Kokonaispituus l | 92 mm |
| Leikkuupituus | 36 mm |
| Syöttösuunta | vaakasuora, vino ja pystysuora |
| Kierrekulma | 42 astetta |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 36 mm |
| Vapautushalkaisija d1 | 15.8 mm |
| Vapaahionnan pituus | 42 mm |
| Syöttö fz urajyrsintään lyhytlastuisessa alumiinissa | 0.14 mm |
| Syöttö fz lieriöjyrsinnässä lyhytlastuavassa alumiinissa | 0,18 mm |
| Tasapainotuslaatu varrella | G 2,5 HA:lla |
| Kulmapyöristys rv | 0.2 mm |
| Varren tyyppi | DIN 6535 HA, h6 |
| Sisäinen | ei |
| Kulmasäde | 0.2 mm |
| Kuivakoneistus | vähemmän sopiva |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 202004 |
|---|---|
| EAN | 4062406380939 |