DUO-LOCK HAIMER MILL HPC AlTiN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
DUO-LOCK HAIMER MILL: Voidaan käyttää yleistyökaluna. Ainutlaatuinen päätygeometria ramping-työstöön ja porausympyräjyrsintään. Ensisijainen valinta sovelluksiin lyhyillä ulkonemilla.
DUO-LOCK HAIMER MILL Power Series: Ensisijainen valinta sovelluksiin pitkällä ulkonemalla ja epävakaissa kiinnitysolosuhteissa. Erityisen rauhallisen käynnin saavuttamiseksi pitkillä ulkonemilla tulisi mieluiten käyttää kovametallijatkeita.
Käyttötiedot
N
235
N
700
N
700
P
220
P
180
P
160
P
120
M
80
K
130
Tekniset tiedot
| Työstöstrategia | HPC |
|---|---|
| Syöttösuunta | vaakasuora, vino ja pystysuora |
| Toleranssi nimellis-⌀ | f9 |
| Pinnoite | AlTiN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Jyrsinnän teräpalat |
| Tyyppi | N |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | Pajastandardi |
| Ominaisuus: kierrekulma | Epäsäännöllinen |
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | 0,5×D muotojyrsinnässä; 0,05×D lieriöjyrsinnässä |
| Sopiva peruspidike | kierteellä |
| Kierrekulma | 32 astetta |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.05 mm |
| Terien lukumäärä z | 4 |
| Korjauskerroin fz | 2 |
| Kierrekulma | 32 astetta |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 12 mm |
| Syöttö fz kopiojyrsintään teräksessä < 900n/mm2 | 0,04 mm |
| Syöttö fz lieriöjyrsinnässä teräksessä < 900 N/mm2 | 0,08 mm |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 8 mm |
| Kulmasäde | 8 mm |
| Leikkaus-⌀ d | 16 mm |
| Terien lukumäärä z | 4 |
| Duo-lock-liitäntä | DL16 |
| Avaimen väli sw | 13 mm |
| Suositeltu kiristysmomentti | 60 Nm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | f9 |
| Kokonaispituus l | 20 mm |
| Ulkonemispituus l1 | 12 mm |
| ⌀ d2 | 15,5 mm |
| Ulkonemispituus l1 | 12 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 220348 |
|---|---|
| EAN | 4034221116024 |