HM-urajyrsin TiAlN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Uudella suurikapasiteettisella pinnoitteella mahdollisimman pitkää käyttöikää varten. Leikkaa kehältä, siksakhammastuksella. Sivupinnat on vapaahiottu.
Huomautus
Soveltuu lautasjousiurien jyrsintään DIN 6888:n mukaan.
fz kun ap = 0,1×D.
Seuraava tuote tuotenumeroon 208025.
Käyttötiedot
P
70
P
67
P
65
P
63
P
60
M
40
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Urajyrsin |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
| Toleranssi nimellis-⌀ | e8 |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Jyrsintäprofiili | siksakhammastuksella |
| Syöttösuunta | vaakasuora |
| Kulmaviisteen kulma | 90 astetta |
| Kiinnitys | DIN 6535 HB, h6 |
| Varren toleranssi | h6 |
| Normi | DIN 850 D/F |
| Tyyppi | N |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.01 mm |
| Vapautushalkaisija d1 | 6 mm |
| Leikkuupituus lc | 4 mm |
| Terien lukumäärä z | 10 |
| Halkaisija ⌀ | 22.5 mm |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 6.1 mm |
| Korjauskerroin fz | 1.25 |
| Varren halkaisija ds | 10 mm |
| Kokonaispituus l | 63 mm |
| Woodruff-kiiloille DIN 6888 | 4,0×9,0 mm |
| Tyyppi | N |
| Syöttö fz teräksessä < 900 n/mm2 | 0.035 mm |
| Syöttö fz urajyrsintään teräksessä < 900 N/mm2 | 0.035 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 208024 |
|---|---|
| EAN | 4062406397104 |